Hakkımda

Başarılı kompozisyonlar yazan ve okuduğu hikayeler üzerine eleştiriler yapmayı seven ve mutsuz sonlu hikayelerin özetini çıkarırken bunları hınzırca mutlu sona bağlayan Servet Saygınoğlu’nun bu kıvrak kalemi henüz liseli yıllarının başında tüm öğretmenlerinin dikkatini çekmiş.

Servet Saygınoğlu Kimdir?

Derslerinde çok başarılı olmasına rağmen okul hayatından hiç memnun olmazmış. Bir şeyleri öğrenmek için dört duvar arasına kapatılmayı oldu olası sevmemiş. Bir öğrenci hem on numara muzır hem de on numara çalışkan olur mu sorusunun cevabı Servet Saygınoğlu ’ymuş anlayacağınız…

8 çocuklu ailenin 7. çocuğu olan yazar, sıkıntılı bir çocukluk süreci yaşamış, insanlarla dertleşmek yerine hep yazılar yazarak kendini rahatlatmıştır. 2007 yılında ilk sosyal medya hesabını açmış ve kendi yazılarından ufak tefek bölümler yayınlamaya başlamış. Bu sırada yazıları gören bazı Edebiyat sayfaları onun yazılarını çalmış büyük yazarların ve felsefecilerin sözleri diye piyasaya sürmeye başlamışlar.

Bunu fark eden arkadaşları inatla ve ısrarla kitap çıkarması konusunda ona baskı uygulamışlar. Kafka’ya hayranlığı ile bilinen yazar 2011 yılında çıkardığı “Bir Kafes, Kuş Aramaya Çıkmış” adlı kitabı ile yazarlığını resmiyete taşımış. Günümüze kadar 7 kitap çıkartmış olan yazar, şimdilerde kişisel, toplumsal ve beden dili üzerine araştırmalar yapıyor, yaşadıklarından edindiği tecrübeleri kitaplar dolusu yazmayı ve aynı zamanda okullarda/üniversitelerde anlatmayı kendine insanlık borcu biliyor.

Kendi kaleminden:

“Öğrendiklerim benimle beraber mezara gidecekse o zaman bunca şeyi neden öğrendim ki? Hayat paylaşmayı sevene güzel; Bilgiyi, mutluluğu, sofrayı ve bir de yardıma ihtiyacı olanın yükünü…”

 

Servet Saygınoğlu Kitapları

– Bir Kafes, Kuş Aramaya Çıkmış (Deneme) ‘MAYIS/2012’
– Yalnızlığa Kadar Yolun Var (Roman) ‘ŞUBAT/2013’
– Sözüm Olsun (Aforizmalar) ‘KASIM/2013’
– Güz Sonrası (Denemeler) ‘EKİM/2014’
– Bizim Tanışmamız Lazım (Denemeler) ‘NİSAN/2016’
– Bizim Sevmemiz Lazım (Denemeler) ‘KASIM/2016’
_ Sana Güvenmiştim (Denemeler) ‘MAYIS/2017’