S’SA Kitapları

Sana Güvenmiştim

Güvendiğime pişman değilim.

Herkes kendine yakışanı yaptı,

güvenmek bana yakıştı, layık olmamak da ona…

Güvendiği kadar yanılan, yanıldığı kadar canı yanan,

canı yandığı kadar insanlardan soğuyan,

insanlardan soğuduğu kadar yüreğini kapatan kim varsa bilsin ki kalbinin sesini duyan var.

Gökte uçan kuşun, yerin altındaki karıncanın rızkını veren,

kalbinin şifasını da ödülünü de şüphesiz verecek.

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 192

Ebat : 13,5 x 21

Dil : Türkçe

 

Bizim Sevmemiz Lazım

“Bizim Tanışmamız Lazım” diyerek başladık yolculuğumuza… 

Güzel bir başlangıç oldu. Gözlerinizdeki parıltı, hayatımda gördüğüm en güzel manzaralardan biriydi. Bu durum anlattıklarımdan ne dersler çıkarmış olduğunuzu gösteriyor. Her zaman söylerim “Bana yaramayan insana da kitaba da ayıracak vaktim yok.” diye… Ben de vakit ayırmanıza değecek bir kitap olması için elimden geleni yaptığıma inanıyorum. Bunun için çabalarken gösterdiğim zahmet ya da yorgunluk sırtıma yük olmadı, bundan sonraki kitaplarımda da olmayacak… Çünkü insan sevdiklerine taşıdığı suyun hesabını tutmaz. Tanıştığımıza memnun olduğumuza inanıyorum. Bunu, gerek sözleriniz gerekse bakışlarınızla bir şekilde ima ettiniz. Tanıştığıma çok memnun oldum… Memnuniyeti hissettirmenin şartı bana göre sevdiğini göstermektir. Şayet beraber yol almak istiyorsak sadece tanışmak yetmez. O zaman Bizim Sevmemiz Lazım.
(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 208
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Olimpos Yayınları
Sayfa Sayısı : 208

 

Bizim Tanışmamız Lazım

Bir insanla beraber olmak istediğinizde, önce birbirinizi yan yana hayal edin, üst üste değil…
Allah insanoğluna yirmi dört saatlik bir gün veriyor onun bile yarısı karanlık…
Demem o ki, dünyada her şey tadımlık…
Ve insan ne yaşarsa, o kâr kalıyor.
Yarına çıkacağımız bile belli değil, ağız dolusu öpmek, kucak dolusu sarılmak,kalbimiz göğsümüzden çıkarcasına sevmek varken, “Neden?”, “Niçin?”, “Nasıl?” diye sormak tamamen vakit kaybı…
Şimdi hiçbir şey düşünme.
Sus ve yüzünü koy boynuma…
Artık bizim sevmemiz lazım…(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 176
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Olimpos Yayınları

 

Güz Sonrası

“Unuttum demeler baştan sonra hikâye… Kim, neyi unutabilmiş ki? O’ndan ayrıldıktan sonra istersen onlarca kişi ile sevgili ol, hatta aradan yıllar geçsin ve evlenip çoluk çocuğa karış… Başkasının elini tuttuğunu gördüğünde, şuranda bir şey düğümlenecek… Söylenen bütün sözler unutulur, bütün mektuplar yakılır; ama hissedilen hiçbir şey unutulmaz. Giden, eli boş gitmez; alır gider… Bir şeyler bırakmaz mı dersin? Bırakır… Hiçbir şey bırakmadı, desen de mutlaka bir şarkı bırakmıştır ve ne yaparsan yap, o şarkıya rastlayacaksın.”
Servet Saygınoğlu, Güz Sonrası’nda gündelik hayatın,sıradan insan üzerindeki etkilerini anlatıyor. Özgürce ve tutkuyla… Hiçbir şey unutulmuyor. Servet Saygınoğlu da unutulmayan her şeyi kalemiyle ölümsüzleştiriyor.
Güz Sonrası, hiç kimsenin iyileri sevmediği ve kalıcı görünmediği bir dünyada, aydınlığa ve daha güzel günlere dair bir ses…(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 288
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Müptela Yayınları

 

Sözüm Olsun

Hepimizin söyleyeceği binlerce sözü var. Çoğu zaman yeri ve zamanını bekleriz söylemek için. Bazen doğruyu bilmemizin de bir faydası olmaz. Evet, her bildiğimiz doğru olabilir ama biliriz ki her doğruyu her yerde söylemek doğru değildir.
Sözüm olsun, yaşam koşturmacası içindeyken, yaşadıklarım, gördüklerim, öğrendiklerim ve hayal dünyamın harmanlanması esnasında ortaya çıkan bir nevi terin kağıda mürekkep olarak aksetmiş halidir. Hem okuyup, hem anlayan ve bunların yanı sıra yaşayan ruhlara sağlık.
-Servet Saygınoğlu- (Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 224
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Adam Yayınları

 

Yalnızlığa Kadar Yolun Var

“Yalnızlığa Kadar Yolun Var”, Servet Saygınoğlu’nun “Bir Kafes, Kuş Aramaya Çıkmış” kitabından sonra kaleme aldığı ikinci kitabıdır.
Yazar, romanında iliklerinize kadar hissedeceğiniz aşkın ardından yaşanan çaresizliği ve yalnızlığın bilgeliğini işliyor.
Okurken hem şaşıracak hem de kendi hayatınızda söylemek isteyip de söyleyemediğiniz birçok düşünceyle karşılaşacaksınız.
Ve kaydını dondurduğun yalnızlığına kaldığın yerden devam edersin…
Sayfa Sayısı: 208
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Adam Yayınları

 

 

Bir Kafes Kuş Aramaya Çıkmış

Denemeden öte denenmiş, kanıtlanmışçasına yazmış Servet. İçinde yaşanmışlıklarla yaşanacaklar birbiriyle iç içe geçmiş bir hâlde okuyucuyu sürüklerken aynı zamanda da düşünmeye zorluyor. Genç yaşına rağmen hayatına dair not ettikleri, hayata ait satırları oluşturuyor.
Eskiyle yeniler, tavsiye ve fikirlerle “Beni bana ver.” diyor ve “Beni bende bulmayı dene.” dedirtiyor. Biraz oyun, biraz da iş ile birlikte “Hayat kısa, ömür almış başını gidiyor.” deyip okuyanı durduruyor.
“Bir alanda en iyi olmak gerekir. En iyi olabilmek için azimle ilerlenmeli ki başarıya varılabilsin…” satırlarıyla Servet ilk adımı atmışa benziyor. Okuyucunun biraz kendisinden biraz da olan bitenden bir şeyler bulacağı bir kitap olmuş. Yolu açık olsun… Aradığını bulsun.
Eddi Anter
Sayfa Sayısı: 134
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Adam Yayınları