Tabela ‘nın Günlük Hayatımızdaki Etkisi Nedir?

Tabela

Tabela nedir? sorusunun cevabını arıyorsanız, tabelaları kısaca şu şekilde açıklayabiliriz: Tabelalar günlük hayatımda sık sık karşımıza çıkan, gerek reklam, gerekse bilgilendirme amaçlı kullanılan bir araçtır. Bilgilendirme amaçlı kullanılan tabelalar bize sıradan hayatımızda oldukça yardımcı oluyor. Yolculuk sırasında sınırları içerisine girdiğiniz ülkeyi, şehri söyleyen, ülke içinde istediğimiz yere nasıl seyahat edip ulaşabileceğimiz konusunda bize çok fazla yardımı dokunan şeylerden birisidir. Bununla birlikte bulunduğumuz konumda, ihtiyacımızın olabileceği ihtimaline karşı bize yakın olan; metro, metrobüs, hastane gibi yerlerin bilgilendirmesini yapar. Büyük durak koymak için elverişli olmayan durak noktaları, küçük sarı tabelalar kullanılarak durak noktası haline getirilir. Belediyeler bu yöntemi de çok fazla tercih ederler.   Tabelalar birçok çeşide sahipler. Eğer uygun fiyatlı bir şey istiyorsanız, size göre oldukça uygun ürünleri piyasada bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı olduğundan tercih edilen sıradan tabelalara nazaran ledli olan ve karanlık havada gündüz olduğundan çok daha kaliteli gözüken tabelalar çok daha fazla dikkat çekmektedir. Dükkanınızı çok daha kaliteli göstermek istiyorsanız tercihinizi ışıklı ve kaliteli tabelalardan yana kullanabilirsiniz. Markanız için sahip olacağınız bir tabela, en önemli noktalardan birisidir. Kaliteli bir tabelayla birlikte sizde dikkat çekin.

İstanbul Tabela, sizlere bu tasarımın en önemli noktalarından birisi olan tabelayı sunmaktadır. Sahip olduğu teknoloji ile birlikte sizin isteğinizi en kaliteli bir biçimde karşılayacaktır. Gerek kendi tasarladığınız, gerekse İstanbul Tabela‘nın sahip olduğu geniş model skalasından seçtiğiniz tabelayı, en iyi bir biçimde yaptırın.

Totem tabela da muhtemelen ne olduğunu çok iyi bildiğiniz ama bildiğinizi farkında olmadığınız bir tabela çeşididir. Totem tabela çoğunlukla kalabalık meydan ve caddelerin en çok görülebilecek noktasına yerleştirilir. Ya da büyük markalar da, dükkânlarının tabelanın yerleştirildiği noktaya yakın olduğunu belirtmek için totem tabelalarını kullanırlar. Totem tabelalar üzerinde, markaların reklamları, yaklaşan etkinlikleri, belediyenin verdiği bilgilendirmeleri her gün milyonlarca insanlarla buluşturan büyük ve yüksek tabelalardır.

Totem tabela, büyük bir direk üzerine yerleştirilmiş ve alüminyumdan yapılmış olan büyük dikdörtgen tabeladır. Gelişen teknolojiyle birlikte, belediyeler totem tabela modelleri dijitalini tercih etmektedir. Dijital totem tabelalar, büyük ve yüksek bir direk üzerine yerleştirilmiş büyük bir ekrandan oluşur. Dijital olması sayesinde, verilecek olan haberler, reklamlar, etkinlikler sürekli değiştirilerek gösterilir. Son zamanlarda özellikle belediyelerin tercihi bu oluyor.

avrupatabela.com

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

servetsayginoglu

Yazarlık hayatına 2011 yılında Kafka’ya hayranlığı üzerine “Bir Kafes Kuş Aramaya Çıkmış” adlı kitabıyla başlamış, şu anda “Sana Güvenmiştim” kitabına kadar 7 eser yayımlamıştır. Saygınoğlu, şu anda kişisel ve toplumsal konular üzerine hem yazılı hem de video türü içerikleri üretip sunmaktadır.