Yol Güzeldir Son Değil

İçinde umut plan ve hesap barındıran hiçbir şeyin yaşarken tadını alamazsın. Yaşadığı şeyleri bir sona bağlayan ve aynı zamanda bir bunları sadece sonuyla hatırlayan insan alelade insandır. 

 

Bir iş yaparsa gözünü sonuna diktiği için sonunu görmeden rahat etmez. Yola çıksa yol bitsin diye oflayıp puflayıp durur. Sevgili bulsa bir an önce evlenmek için çabalar. Bu ilişki evliliğe ulaşmadığı sürece onun gözünde boşa gitmiş yıllardır, evlense bir an önce çocuk olsun ister, çocuk olsa derhal okula başlasın diye çırpınır durur. Çocuk okula gitse karne, karne bitse evlendirme, evlendirme olsa mürüvvetHuzur yok mu huzur? Yok… 

 

Sen telaş etsen de etmesen de zaman kendi ilerleyişini durdurmaz. Senin için hızlı da ilerlemez. O kendi istediği hızda ilerler. Bu insanlar zorlamacı yaşamanın peşinde oldukları için An’dan zevk almak nedir bilmezler. En büyük düşmanları da kendileri olur. Bunun yanı sıra etraflarındaki insanlara da sürekli dert tasa olurlar.

 

Mutlu eden süreçtir, varış noktası değil… Hayatı, mutlu anları asla ıskalamayın, sonuna ulaşmak ise nasip…

 

Servet Saygınoğlu

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

servetsayginoglu

Yazarlık hayatına 2011 yılında Kafka’ya hayranlığı üzerine “Bir Kafes Kuş Aramaya Çıkmış” adlı kitabıyla başlamış, şu anda “Sana Güvenmiştim” kitabına kadar 7 eser yayımlamıştır. Saygınoğlu, şu anda kişisel ve toplumsal konular üzerine hem yazılı hem de video türü içerikleri üretip sunmaktadır.