Köpek gibi sevmek ne demek?

Köpek gibi sevmek” sadakat üzerine kurulan bir cümledir. Köpeğin sahibinden beklentisi, karnını doyurmasının yanı sıra arada bir dışarda hava aldırmasıdır.

Yani “Ben seninle olayım da elimizde variyet olsun ya da olmasın, yetinirim” demektir. Acaba bugün kaç tane kadın; almaya gücünün yetmediği koltuk takımı, telefon, kıyafet ya da çamaşır makinesini istediği için eşine sırtını dönüp yatacak?

Hani iyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta diye söz vermiştiniz? Böyle bir adama “Parayı bulsan yapacağın ilk iş ne olurdu?” diye sorsan “Hanımı boşarım” diye cevap verir.

Olaya cinsiyet katmadan bakalım: Bir insan sana olan sevgisini yüzüne değil de elindekilere göre belirliyorsa içten içe bir düşmanlığın olur mu olmaz mı? Asırlar önce söylenmiş bir söz var: “Anam bile babama bedava vermiyor” sözünü günümüzdekiler hala söylediğine göre bunlar onların torunlarıdır. Hay kökünüz kurusun emi…
~
Servet Saygınoğlu

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

servetsayginoglu

Yazarlık hayatına 2011 yılında Kafka’ya hayranlığı üzerine “Bir Kafes Kuş Aramaya Çıkmış” adlı kitabıyla başlamış, şu anda “Sana Güvenmiştim” kitabına kadar 7 eser yayımlamıştır. Saygınoğlu, şu anda kişisel ve toplumsal konular üzerine hem yazılı hem de video türü içerikleri üretip sunmaktadır.