Gönüllerimiz uzak…

Gönül uzaklığı nedir biliyor musunuz? Aynı semtte yaşıyor olduğu halde senelerdir birbirini görmeyenlerin içinde bulunduğu durumdur. Düşünsenize, yokluğu hissedilmemiş, “o bunu çok sever” deyip hatırlanmamış, arayıp sorulmamış…

Fakat rastlantı sonucu bir araya gelince de “görüşemiyoruz ama gönüllerimiz bir” diyen insan emimim ki sahtekârlık konusunda sınıf atlamıştır ya da “Gönüllerimiz bir” in anlamını ne okumuştur ne öğrenmiştir ne de bir gönül sahibidir.

Bunlardan yeterince var hayatımızın içinde. Kötülerden çok, iyilerden az… Hâliyle kötülerin kötülüklerine uğramış insanlar kendileri gibi iyileri ayırt etmeyi yaşadıklarını tecrübeye dönüştürerek anlayabilirler.

Bu konuma ulaştıysan, hayatında çok az insan vardır ve hepsi de birbirinden değerlidir. Bırakma onları, her zaman ihtiyacın olacak.

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

servetsayginoglu

Yazarlık hayatına 2011 yılında Kafka’ya hayranlığı üzerine “Bir Kafes Kuş Aramaya Çıkmış” adlı kitabıyla başlamış, şu anda “Sana Güvenmiştim” kitabına kadar 7 eser yayımlamıştır. Saygınoğlu, şu anda kişisel ve toplumsal konular üzerine hem yazılı hem de video türü içerikleri üretip sunmaktadır.