Şefkat, her kalbin ihtiyacıdır.

Çocukluğun hevesi kursağında kalıp daha sağı solu bilmeden, adam gibi yaşayanların hayattaki en büyük eksiklikleri sevgi ve şefkattir.

Ne kadar parası pulu olsa da bu ikisinin yerini dolduran hiçbir şey bulamazsın. Her anne sevip kucaklamaz, bazıları bu sevgiyi sadece içinde yaşar.

Sorun şu ki annenin sevgiyi içinde yaşaması evlatlarına yetmez. Bu evlatlar, her ne kadar, deyim yerindeyse ana kuzusu olmadan büyüyüp yüksek konumlara ulaşsalar bile bahsettiğim iki eksikliğin yerini dolduramazlar.

O anne şefkati yoksa onun yerini doldurmasa da şefkat gösterecek bir yâre ihtiyaç duyar. Hep görmek ister yarini, yanında olmak, onu dinlemek, ondan fikir almak, ona zaman ayırmak ister… Fakat yâr dediğin, adamın annesi gibiyse aşkından ölse bile ondan uzaklaşır.

Benim kulağım, iç sesleri duyacak şekilde yaratılmamış. Seviyorsan göster bunu… Eksikliğim sadece buna dairdir. Her şeyim var. Benim eksikliğini duyduğum “sen” yoksun.

“Güz Sonrası” kitabından.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

servetsayginoglu

Yazarlık hayatına 2011 yılında Kafka’ya hayranlığı üzerine “Bir Kafes Kuş Aramaya Çıkmış” adlı kitabıyla başlamış, şu anda “Sana Güvenmiştim” kitabına kadar 7 eser yayımlamıştır. Saygınoğlu, şu anda kişisel ve toplumsal konular üzerine hem yazılı hem de video türü içerikleri üretip sunmaktadır.