Kaybecek 1 saniyemiz bile yok

Sayısız insanı ömrünün son zamanlarında dinlemişimdir ve temel olarak şu cümleyi söylemişlerdir bana:

Hayatın içerisinde o kadar çok koşturdum ve o kadar çok şeyi erteledim ki sonunda mutluluğa ereceğimi, güzel şeylerimi müsait zamanlarımda yapacağımı sanıyordum, emekli oldum, her şeyden elimi eteğimi çektim, sonra bir baktım ki mutlu olduğum zamanlarım koşturduğum zamanlarımmış.

Şimdi zamanım var ama istediklerimi yaşamaya takatim yok. Şekerli yemiyorum, tuzlu yiyemiyorum. Halbuki zamanında azar azar tatmalıymışım her şeyi… Her şeyde gözüm kaldı.

Ev sahibi olmak için villa alabilecek parayı beklemeyi, araba sahibi olmak için Ferrari alacak imkanı beklemek insanın ömrünü ziyan etmekten başka hiçbir şey yapmaz.

Ve sen, her şeyin mükemmel olmasını bekleyen insan:

Bir gün gelecek halini vaktini işini gücünü kuracaksın, o zaman tam birini seveyim diyeceksin, bakacaksın ki sevecek kadar bağlanmaya halin yok. Karşındaki insanın “gidiyorum” demesine gerek bırakmayıp kapıyı ona sen göstermiş olacaksın. Bunu da bir abi söylemişti bana:
“Bir insanın ardından hüngür hüngür ağladığım, bir ağacın dibinde şarap içip sabahladığım günlerimi özlüyorum. Her şey zamanında güzeldi. Şükür yaşadım. Artık hayatıma giren insanlar kalbimden değil sadece evimden geçiyor.”

Servet Saygınoğlu

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

servetsayginoglu

Yazarlık hayatına 2011 yılında Kafka’ya hayranlığı üzerine “Bir Kafes Kuş Aramaya Çıkmış” adlı kitabıyla başlamış, şu anda “Sana Güvenmiştim” kitabına kadar 7 eser yayımlamıştır. Saygınoğlu, şu anda kişisel ve toplumsal konular üzerine hem yazılı hem de video türü içerikleri üretip sunmaktadır.