Yeni İnsanlar Tanımak

Geçenlerde biriyle tanıştım, gün içerisinde bende bir sürü övecek şey buldu. O kadar şaşkınlık ve sevincim oldu ki inanamazsınız…

Sahiden yeni insanlar tanıdıkça boyunuzun ölçüsünün farkına varıyorsunuz. Rutin çevre en sıradan hallerinizi de gördüğü için kaliteniz varsa bile onu da sıradan görüyor.

Yakınlarınızın gözünde herhangi biriyken iki gün önce tanıştığınız insan karşınıza oturup sizin meziyetlerinizi övüyor.

Oysa o övgüleri yakınınızdaki insanlardan duymak için neler vermezsiniz. Ama yapmazlar. Hiçbir şekilde mecbur olmadığınız bir şeyi yapsanız bile “E yapsın işi ne?” diyorlar.

Bir yakınınızın sizin için yaptığı patates kızartması bile el âlemin 40 metrelik sofralarına bedel. Hayvan bile başının okşanmasına ihtiyaç duyuyorken, insana; özellikle canınız olana bir teşekkür etmeniz neden zor geliyor? Şımaracaksa da size karşı şımarsın, hakkıdır.

En sıradan güzellikleri bile lütfen teşekkürsüz bırakmayın.

Servet Saygınoğlu

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

servetsayginoglu

Yazarlık hayatına 2011 yılında Kafka’ya hayranlığı üzerine “Bir Kafes Kuş Aramaya Çıkmış” adlı kitabıyla başlamış, şu anda “Sana Güvenmiştim” kitabına kadar 7 eser yayımlamıştır. Saygınoğlu, şu anda kişisel ve toplumsal konular üzerine hem yazılı hem de video türü içerikleri üretip sunmaktadır.