Başka Dostumuz Yok

Kavganız, gürültünüz ve insanları ötekileştiren sloganlarınız kendinizden başka kimseye zarar değildir.

Bir aileyi ya da bir devleti top-tüfek kullanmadan yıkmanın en kolay yolu bireyleri birbirine karşı kışkırtmaktır. Bugün “hayır diyenler şöyledir”, “evet diyenler böyledir” gibi laflar ediyorsunuz ama yarın işinize başlayınca aynı ortamda mesai yapıp, aynı tencerede yemek yiyip, aynı düğünlere eşlik edip ve aynı taziyelere baş sağlığı dileyeceksiniz.

Anlayın arkadaşlar: Bizi birbirimize düşürerek zayıflayıp dermansız kalmamızı isteyenler, bize sahip olmak isteyenlerdir. İster iyi anlaşalım, ister kötü… Bundan emin olun ki bizim bizden başka dostumuz yok.

Sporda taraftar olarak ayrılırız, dinde ayrılırız, mezhep olarak ayrılırız, ten renginde ayrılırız, şehirler arası ayrılırız, ilçeler arası ayrılırız… O da yetmez “şu köylüsün, bu köylüsün” diye ayrılırız. Yeter be.

Yeter Allah aşkına. Bir kere de “Hepimiz aynı bayrağın altındayız” deyip birbirimize sarılınca incilerimiz dökülmez.

Muhtaç olacaksak birbirimize olalım, acı çekeceksek beraber çekelim, kutlama yapacaksak beraber kutlama yapalım.

Şimdi bunların yapıldığı bir ülkenin yıkılması değil, ne güzel kalkındığını düşünün… O şekilde bakın birbirinize, o şekilde sarılın dostluklarınıza.

Tekrar söylüyorum:

Bizim bizden başka dostumuz yok…

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

servetsayginoglu

Yazarlık hayatına 2011 yılında Kafka’ya hayranlığı üzerine “Bir Kafes Kuş Aramaya Çıkmış” adlı kitabıyla başlamış, şu anda “Sana Güvenmiştim” kitabına kadar 7 eser yayımlamıştır. Saygınoğlu, şu anda kişisel ve toplumsal konular üzerine hem yazılı hem de video türü içerikleri üretip sunmaktadır.