Eyvah Geç Kaldım

7 yaşımdaki halimi karşıma alıp konuşma şansım olsa ona aynen şunları söylerdim:
“Hayatta geri alamayacağın tek şey zamandır. Arkadaş kaybetsen yeni arkadaş bulursun, paran bitse çalışır kazanırsın, kıyafetin eskirse yenisini alırsın, ama zamanı geri alamazsın.
Olur da birini seversen; ne pahasına olursa olsun bunu bir şekilde belli et/söyle… Beklersen başkası söyler ve sende onları yan yana izlemek zorunda kalırsın.
Kalp kırdıysan gönül almak sabahı bekleme, hemen usulünce özrünü dile. Ne bileyim hediye al, açabiliyorsan kapalı kapılarından birine yardım et. Bu durum sadece egonu kırar ama aynı zamanda hem kendi hem de başkalarının gözünde onur sahibi olursun.
Bir şeyi şimdi yapacaksan, uykuya yenilip sabahı bekleme. Çünkü yarının da kendine göre hesabı var.
Velhasıl zamanın affetmediği tek şey geç kalmaktır. Hiçbir şeye canın pahasına da olsa geç kalma. Zira bazı geç kalmalardan sonra can sağlığının bile anlamı kalmıyor.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

servetsayginoglu

Yazarlık hayatına 2011 yılında Kafka’ya hayranlığı üzerine “Bir Kafes Kuş Aramaya Çıkmış” adlı kitabıyla başlamış, şu anda “Sana Güvenmiştim” kitabına kadar 7 eser yayımlamıştır. Saygınoğlu, şu anda kişisel ve toplumsal konular üzerine hem yazılı hem de video türü içerikleri üretip sunmaktadır.